Działalność Jednostki Dokumenty Kontakt

Jednostki Hufca

Podstawowym obszarem działania Hufca są dzielnice Gdańska: Aniołki, Brętowo, Matarnia, Oliwa, Osowa, Piecki–Migowo (tzw. Morena), Strzyża, VII Dwór, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny oraz Zaspa-Rozstaje.


Jedno środowisko działa w Szkole Podstawowej w Baninie (nominalnie teren Hufca Kartuzy).

Hufiec liczy 573 członków (stan: 27.11.2019).

Jednostki samodzielne

7 Próbna Gdańska Drużyna Harcerska

Drużynowa: pwd. Katarzyna Dowżenko
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa nr 45, Gdańsk
Mail: katarzyna.dowzenko@zhp.net.pl


11 Gdańska Drużyna Harcerska "Wena"

Drużynowa: pwd. Magdalena Królikiewcz
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa nr 27, Gdańsk
Mail: magdalena.krolikiewicz@zhp.net.pl


13 Gdańska Gromada Zuchowa "Zwinne Wiewiórki"

Drużynowa: pwd. Magdalena Muszarska
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa nr 48, Gdańsk
Mail: magdalena.muszarska@zhp.net.pl


26 Gdańska Drużyna Harcerska im. kpt. Franciszka Dąbrowskiego "Caduceus"

Drużynowa: o. pwd. Marta Kossakowska
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa nr 48, Gdańsk
Mail: marta.kossakowska@zhp.net.pl


37 Drużyna Harcerska "Amber"

Drużynowy: hm. Wojciech Murawski
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa nr 38, Szkoła Podstawowa nr 44, Gdańsk
Mail: wojciech.murawski@zhp.net.pl


37 Próbna Gdańska Gromada Zuchowa

Drużynowy: pwd. Natalia Bajerowska
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa nr 45, Gdańsk
Mail: natalia.bajerowska@zhp.net.pl


44 Gdańska Gromada Zuchowa "Magiczne Sówki"

Drużynowa: phm. Agnieszka Hallmann
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa nr 27, Gdańsk
Mail: agnieszka.hallmann@zhp.net.pl


733 Morska Drużyna Harcerska "Panta Rhei"

Drużynowa: pwd. Martyna Padoł
Miejsce działania: Zespół Szkół Ogólnokształcacych nr 8, Gdańsk
Mail: 733mdh@zhp.net.pl | martyna.padol@zhp.net.pl

Szczepy

Szczep "Okeanida" im. Witolda Bublewskiego

Komendant: phm. Damian Kowalski
Mail: damian.kowalski@zhp.net.pl

99 Wodna Gromada Zuchowa "Wodna Warta"

Drużynowa: pwd. Natalia Banaś
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa, Banino
Mail: natalia.banas@zhp.net.pl

99 Harcerska Drużyna Wodna "Doris"

Drużynowy: o. pwd. Marek Raduszkiewicz
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa, Banino
Mail: marek.raduszkiewicz@zhp.net.pl

99 Starszoharcerska Drużyna Wodna "Helike"

Drużynowa: phm. Karolina Radziszowska
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa, Banino
Mail: karolina.radziszowska@zhp.net.pl


Szczep "Rodło"

Komendant: phm. Dominika Franciszczak
Mail: dominika.franciszczak@zhp.net.pl

5 Gdańska Gromada Zuchowa "Przyjaciele Puchatka"

Drużynowa: pwd. Justyna Dąbrowska
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa nr 2, Gdańsk
Mail: justyna.dabrowska@zhp.net.pl

15 Gdańska Drużyna Harcerska im. E. Th. Setona "Puszcza"

Drużynowa: o. pwd. Jan Woźniak
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa nr 2, Gdańsk
Mail: jan.wozniak@zhp.net.pl

15 Gdańska Drużyna Harcerska im. E. Th. Setona "Watra"

Drużynowa: o. pwd. Wiktoria de Virion
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa nr 2, Gdańsk
Mail: wiktoria.devirion@zhp.net.pl


Próbny Szczep "Szare Szeregi"

Komendant: pwd. Agata Scharmach
Mail: agata.scharmach@zhp.net.pl

19 Gdańska Drużyna Harcerska im. Batalionu Zośka

Drużynowa: Malwina Kotula
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła", Gdańsk
Mail: malwina.kotula@zhp.net.pl

38 Gdańska Gromada Zuchowa "Smerfy"

Drużynowa: o. pwd. Laura Karczmarczyk
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła", Gdańsk
Mail: laura.karczmarczyk@zhp.net.pl

55 Gdańska Drużyna Harcerska im. Batalionu Parasol

Drużynowy: pwd. Wojciech Kożyczkowski
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła", Gdańsk
Mail: wojtek.kozyczkowski@zhp.net.pl


Szczep "Watra" im. Floriana Marciniaka

Komendant: hm. Piotr Lorens
Mail: piotr.lorens@zhp.net.pl

1 Gdańska Gromada Zuchowa "Słoneczna Gromada"

Drużynowa: pwd. Weronika Połomska
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa nr 1, Gdańsk
Mail: weronika.polomska@zhp.net.pl

7 Gdańska Gromada Zuchowa "Nadmorskie Niedźwiadki"

Drużynowa: o. pwd. Julia Trzcińska
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa nr 24, Gdańsk
Mail: julia.trzcinska@zhp.net.pl

16 Gdańska Drużyna Harcerska im. Andrzeja Małkowskiego "Czarna 16"

Drużynowy: pwd. Damian Kolasa
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa nr 24, Gdańsk
Mail: damian.kolasa@zhp.net.pl

29 Gdańska Drużyna Harcerska im. Szarych Szeregów "Kotwica"

Drużynowa: phm. Dorota Połomska
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa nr 24, Gdańsk
Mail: dorota.polomska@zhp.net.pl


Szczep "Zielone Koniczyny"

Komendant: hm. Andrzej Sawuła
Mail: andrzej.sawula@zhp.net.pl

21 Gdańska Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku "Stokrotki"

Drużynowa: pwd. Katarzyna Jurczyk
Miejsce działania: Zespół Szkół Specjalnych nr 2, Gdańsk
Mail: katarzyna.jurczyk@zhp.net.pl

22 Gdańska Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku "Świetliki"

Drużynowa: pwd. Beata Roda-Mielczarek
Miejsce działania: Zespół Szkół Specjalnych nr 2, Gdańsk

23 Gdańska Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku "Czerwone Jarzębiny"

Drużynowa: pwd. Janina Szczepaniak
Miejsce działania: Zespół Szkół Specjalnych nr 2, Gdańsk

24 Gdańska Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku "Tataraki"

Drużynowa: o. pwd. Agnieszka Lewalska
Miejsce działania: Zespół Szkół Specjalnych nr 2, Gdańsk
Mail: agnieszka.lewalska@zhp.net.pl

Pozostałe Jednostki

Krąg Instruktorski "Świt"
Szef: phm. Agnieszka Kalka-Krysztofiak
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa nr 2, Gdańsk

Harcerski Krąg Ratowniczy "Medicus"
Szef: Izabela Owsiany
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa nr 2, Gdańsk
Mail: izabela.owsiany@zhp.net.pl

Harcerski Klub Linowy
Szef: pwd. Damian Kolasa
Miejsce działania: Cały Hufiec
Mail: damian.kolasa@zhp.net.pl

Krąg Instruktorów i Starszyzny
Szef: hm. Stanisław Stryszyk
Miejsce działania: Cały Hufiec